TERMÍNY PRÁZDNIN ZIMA 2019/2020 SR a ČR

 

 Slovenská  republika:

 

 

Termíny školských prázdnin v školskom roku 2019/2020

 

Prázdniny Posledný deň vyučovania pred začiatkom prázdnin Termín prázdnin Začiatok vyučovania po prázdninách
jesenné 29. október 2019

(utorok)

30. október –

01. november 2019

4. november 2019

(pondelok)

vianočné 20. december 2019

(piatok)

23. december 2019

– 7. január 2020

8. január 2020

(streda)

polročné 31. január 2020

(piatok)

3. február 2020

(pondelok)

4. február 2020

utorok)

jarné Bratislavský kraj, Nitriansky kraj Trnavský kraj

 

14. február 2020

(piatok)

17. február –

21. február 2020

24. február 2020

(pondelok)

Banskobystrický kraj, Žilinský kraj, Trenčiansky kraj 21. február 2020

(piatok)

24. február –

28. február 2020

2. marec 2020

(pondelok)

Košický kraj, Prešovský kraj 28. február 2020 (piatok) 2. marec –

6. marec 2020

9. marec 2020

(pondelok)

veľkonočné 8. apríl 2020

(streda)

9. apríl –

14. apríl 2020

15. apríl 2020

(streda)

letné 30. jún 2020

(utorok)

1. júl –

31. august 2020

2. september 2020

(streda)

 

Česká Republika

Školního roku 2019/2020

     
Začátek školního roku 2. září 2019
(pondělí)
Podzimní prázdniny 29. října 2019
(úterý)
30. října 2019
(středu)
Vánoční prázdniny 23. prosince 2019
(pondělí)
3. ledna 2020
(pátek)
Jednodenní pololetní prázdniny 31. ledna 2020
(pátek)
31. ledna 2020
(pátek)
Jarní prázdniny (Skupina 5)* 3. února 2020
(pondělí)
9. února 2020
(neděle)
Jarní prázdniny (Skupina 6)* 10. února 2020
(pondělí)
16. února 2020
(neděle)
Jarní prázdniny (Skupina 1)* 17. února 2020
(pondělí)
23. února 2020
(neděle)
Jarní prázdniny (Skupina 2)* 24. února 2020
(pondělí)
1. března 2020
(neděle)
Jarní prázdniny (Skupina 3)* 2. března 2020
(pondělí)
8. března 2020
(neděle)
Jarní prázdniny (Skupina 4)* 9. března 2020
(pondělí)
15. března 2020
(neděle)
Velikonoční prázdniny 9. dubna 2020
(čtvrtek)
10. dubna 2020
(pátek)
Hlavní prázdniny 1. července 2020
(středu)
31. srpna 2020
(pondělí)

* Jarní prázdniny:

  • Skupina 1: Praha 1 až 5, Blansko, Brno-město, Brno-venkov, Břeclav, Hodonín, Vyškov, Znojmo, Domažlice, Tachov, Louny, Karviná
  • Skupina 2: Praha 6 až 10, Cheb, Karlovy Vary, Sokolov, Nymburk, Jindřichův Hradec, Litoměřice, Děčín, Přerov, Frýdek-Místek
  • Skupina 3: Kroměříž, Uherské Hradiště, Vsetín, Zlín, Praha-východ, Praha-západ, Mělník, Rakovník, Plzeň-město, Plzeň-sever, Plzeň-jih, Hradec Králové, Teplice, Nový Jičín
  • Skupina 4: Česká Lípa, Jablonec nad Nisou, Liberec, Semily, Havlíčkův Brod, Jihlava, Pelhřimov, Třebíč, Žďár nad Sázavou, Kladno, Kolín, Kutná Hora, Písek, Náchod, Bruntál
  • Skupina 5: Mladá Boleslav, Příbram, Tábor, Prachatice, Strakonice, Ústí nad Labem, Chomutov, Most, Jičín, Rychnov nad Kněžnou, Olomouc, Šumperk, Opava, Jeseník
  • Skupina 6: Benešov, Beroun, Rokycany, České Budějovice, Český Krumlov, Klatovy, Trutnov, Pardubice, Chrudim, Svitavy, Ústí nad Orlicí, Ostrava-město, Prostějov