TERMÍNY PRÁZDNIN ZIMA 2020/2021 SR a ČR

 

 

Termíny školských prázdnin SR v školskom roku 2020/2021

 

Prázdniny Posledný deň vyučovania pred začiatkom prázdnin Termín prázdnin Začiatok vyučovania po prázdninách
jesenné 28. október 2020

(streda)

29. október –

30. október 2020

2. november 2020

(pondelok)

vianočné 22. december 2020

(utorok)

23. december 2020

– 7. január 2021

8. január 2021

(piatok)

polročné 29. január 2021

(piatok)

1. február 2021

(pondelok)

2. február 2021

(utorok)

jarné Banskobystrický kraj, Žilinský kraj, Trenčiansky kraj

 

12. február 2021

(piatok)

15. február –

19. február 2021

22. február 2021

(pondelok)

Košický kraj, Prešovský kraj 19. február 2021

(piatok)

22. február –

26. február 2021

1. marec 2021

(pondelok)

Bratislavský kraj, Nitriansky kraj Trnavský kraj 26. február 2021 (piatok) 1. marec –

5. marec 2021

8. marec 2021

(pondelok)

veľkonočné 31. marec 2021

(streda)

1. apríl –
6. apríl 2021
7. apríl 2021

(streda)

letné 30. jún 2021

(streda)

1. júl –

31. august 2021

2. september 2021

(štvrtok)

Prázdniny školního roku 2020-2021 ČR

     
Podzimní prázdniny 29. října 2020
(čtvrtek)
30. října 2020
(pátek)
Vánoční prázdniny 23. prosince 2020
(středu)
3. ledna 2021
(neděle)
Jednodenní pololetní prázdniny 29. ledna 2021
(pátek)
29. ledna 2021
(pátek)
Jarní prázdniny (Skupina 4)* 1. února 2021
(pondělí)
7. února 2021
(neděle)
Jarní prázdniny (Skupina 5)* 8. února 2021
(pondělí)
14. února 2021
(neděle)
Jarní prázdniny (Skupina 6)* 15. února 2021
(pondělí)
21. února 2021
(neděle)
Jarní prázdniny (Skupina 1)* 22. února 2021
(pondělí)
28. února 2021
(neděle)
Jarní prázdniny (Skupina 2)* 1. března 2021
(pondělí)
7. března 2021
(neděle)
Jarní prázdniny (Skupina 3)* 8. března 2021
(pondělí)
14. března 2021
(neděle)

 

* Jarní prázdniny:

  • Skupina 1:

Praha 1 až 5, Blansko, Brno-město, Brno-venkov, Břeclav, Hodonín, Vyškov, Znojmo, Domažlice, Tachov, Louny, Karviná

  • Skupina 2:

Praha 6 až 10, Cheb, Karlovy Vary, Sokolov, Nymburk, Jindřichův Hradec, Litoměřice, Děčín, Přerov, Frýdek-Místek

  • Skupina 3:

Kroměříž, Uherské Hradiště, Vsetín, Zlín, Praha-východ, Praha-západ, Mělník, Rakovník, Plzeň-město, Plzeň-sever, Plzeň-jih, Hradec Králové, Teplice, Nový Jičín

  • Skupina 4:

Česká Lípa, Jablonec nad Nisou, Liberec, Semily, Havlíčkův Brod, Jihlava, Pelhřimov, Třebíč, Žďár nad Sázavou, Kladno, Kolín, Kutná Hora, Písek, Náchod, Bruntál

  • Skupina 5:

Mladá Boleslav, Příbram, Tábor, Prachatice, Strakonice, Ústí nad Labem, Chomutov, Most, Jičín, Rychnov nad Kněžnou, Olomouc, Šumperk, Opava, Jeseník

  • Skupina 6:

Benešov, Beroun, Rokycany, České Budějovice, Český Krumlov, Klatovy, Trutnov, Pardubice, Chrudim, Svitavy, Ústí nad Orlicí, Ostrava-město, Prostějov